0
Zdravie a fitness

Na začiatku bolo video 2 Weeks Shred Challenge od Chloe Ting – (Pilot)

Už viac, ako tri roky cvičím vo fitness centre. Rok som sa trápila v „posilke“ sama, lebo som vedela, že domáce cvičenie je pre mňa niečo, čo je nereálne. Než, som sa odhodlala „zablokovať“ v sebe všetky predsudky a zveriť sa do rúk odborníkom, bola to doslova dráma – svoj príbeh vám rozprávam v sérií najnovších podcastov, ktoré sú zamerané na motiváciu.

Keď prišiel „lockdown“

Jedného krásneho dňa, ale prišiel „lockdown“ a ja som márne dúfala, že sa o dva týždne vrátim do fitness centra vysmiata a aspoň poriadne oddýchnutá. Akurát, že po týždni mi bolo jasné, že ak sa chcem hýbať, tak budem musieť prejsť na „domáce cvičenie“. U mňa to bolo úplne nepredstaviteľné z dvoch dôvodov. Za prvé, mala som naozaj veľký strach, že si ublížim. Za druhé, absolútne  som netušila, čo mám cvičiť.

Náhoda a pomoc trénera

Už dávnejšie som cvičila podľa kanálu Yoga With Adriane, ale vedela som, že v časoch depresie a totálnej ponorky, ktorú mi spôsobovala situácia potrebujem niečo dynamickejšie, a tak som oslovila priamo svojho trénera Samka LajmonaFitNation.sk. a poprosila som ho, aby mi spísal cvičenia, ktoré mám doma cvičiť. Asi zhruba po týždni som si uvedomila, že bez neho mi to akosi „nešmakuje“ chcela som si poriadne vybiť frustráciu, ktorú som počas tohto obdobia cítila.

Večer som trávila na YouTube a hľadala inšpiráciu na rozveselanie a na základe toho, čo vyhľadávam sa mi v ponuka ukázalo prvé video od Chloe Ting. Prvé, čo ma v úvode zaujalo bola ona samotná. Uvidela som milé, malé a drobné žieňa.

Po prehradí videa som usúdila, že sa mi tie cvičenia hrozne páčia a nezdali sa mi – až tak ťažké – (koľká naivita). Rozhodla som sa, že si video nechám v lište – a rovno som si na najbližšie ráno pripravila na stôl do kuchyne fľašu a podložku, aby som sa namotivovala na ranný workout. To som však netušila, že ma čaká najväčšia výzva v mojom živote a boj s mojimi emóciami a telom…

 

Pokračovanie nabidúce.

Posledný podcast: 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply