Príbeh Kristen Diary…

Krásny deň,

srdečne Vás vítam na mojom blogu. Je to skoro ako dostať sa mi do srdca. Blog som písala už niekoľko rokov ale nikdy som nemala pocit, že sa jedná o môj svet. Miesto ktoré ma plne prezentuje a hovorí o tom aká som. Po čase som cítila „hanbu“ svoj blog niekomu ukázať. Všade naokolo bola samá reklama a obsah na platforme, kde som pôsobila sa drasticky zmenil. V auguste roku 2016 som sa pred kamarátom zmienila, že by som chcela mať vlastné webové stránky. Svoju identitu, logo a priestor do ktorého keď budete vstupovať, budete sa cítiť ako doma. Zároveň si v obsahu nájdete kúsok svojho „osobného Raja“.

Svet knihy a filmu

V sekcií „Svet knihy“ nájdete recenzie na knižky ktoré neušli mojej pozornosti. Milujem ten pocit držať v rukách voňavú, novú knižku. A vedzte, že si ku knihe vždy privoniam. Je to moja malú úchylka.

Všetky malé závislosti „chodia“ vždy v páre. Milujem filmy! Myslím, že sa spolu s knižkou delia o prvé miesto. Rada si vychutnám premiéru v mojej obľúbenej Lucerne, ktorá ma svoju špecifickú atmosféru a cítiť z nej vôňu Česko-slovenska. A prostredníctvom rubriky „Svet filmu“  vám sprostredkujem to čo musíte naozaj vidieť :). 

Svet Chutí

Nemalá súčasť môjho života je jedlo. V tomto smere som skúsila naozaj všetko. Bola som roky tá ktorú keď pozve muž na večeru, určite si nedá šalát. Po presťahovaní do Prahy, som prešla na vegetariánstvo. To paradoxne zo mňa spravilo veľmi pohodlného človeka. Je predsa jednoduchšie urobiť si chlieb so syrom alebo cestoviny.

Vegánstvo mi však v tomto smere otvorilo oči. Náhodne mi YouTube podsunul video od Nikolety Kováč (Súrová Dcárka). Jej inšpiratívne videá/blog plné receptov, rád a zaujímavostí z nášho „zeleného sveta“ mi doteraz dodávajú odhodlanie pokračovať v tejto ceste.. Chcem sa jej veľmi poďakovať za cenné rady a to ako ma v tejto oblasti veľmi posúva a inšpiruje. Teším sa, že vďaka tomuto miestu mám opäť veľkú chuť do varenia a pečenia.

Fitness denník

Myslím si, že už dávno nastal čas na sebe zapracovať. Dlho som nemohla cvičiť a už sa neviem dočkať momentu keď znova vstúpim o do fitness centra. Je jasné, že cvičenie bolí ale ja vám chcem ukázať, že tá bolesť stojí zato.

 

Potulky mesta Pražského

Vždy najprv malá upútavka na akciu. Keby niekto chcel lístok a zároveň prísť ku mne na návštevu:). A následne si akciu rozoberieme a ukážeme aké to bolo. A verte mi, že to bude skvelé. Skoro ako keby ste tam boli.

Osobnosti ktoré sú súčasťou tohto príbehu…

Určite je pre každého z nás dôležité mať v živote niekoho o koho príbeh sa opierame a posúva nás vpred. Pre mňa je to snáď od puberty Jirka Mádl. Vždy ma vie rozosmiať a najhorší deň sa vďaka jeho láskavému humoru, dokáže úplne otočiť. Ako som dozrievala menila sa aj jeho tvorba. Zrazu nebola len o smiechu, ale začala sa vám dostávať sa priamo do srdca a nútila premýšľať. Vďaka jeho režijnej prvotine Pojedeme k moři“ som si dokázala splniť svoj veľký sen. Zobrala som si svoj svet do kufra a odišla do svojho vysneného mesta – Prahy. Ani tu som sa neprestala zaujímať o jeho tvorbu. Dokonca ešte viac prehĺbil moju lásku k filmu. Vďaka menu som si uvedomila, že sme tu príliš krátko a treba si plniť SVOJE SNY.

Jirko, ak čítaš tieto riadky (o čom celkom dosť pochybujem) vždy budeš mojím vzorom a zároveň CHLAP čo ma nikdy nesklamal. Ďakujem, že aj vďaka Tebe mám odvahu ísť si za svojím snom…

Musím predsa v čele svojho rebríčka mať aj poriadnu ženu! Tentokrát je to tá najväčšia osobnosť. Je to moja starká. Tá sa vždy postarala aj spolu s dedkom o tie najkrajšie prázdniny. Slnko, smiech, príroda a samé dobroty. Je pre mňa ako moja druhá mama. A neskôr mi liečila zlomené srdce. Vždy, verí v moje sny a nikdy sa mi neotočí chrbtom. Ja ju občas traumatizujem (napríklad mojím vegánstvom) ale aj tak mi urobí najlepší prívarok z tekvice ;).

Vždy ťa budem ľúbiť….

Blogom som si zvolila svoju cestu. Zmeniť ten pocit, že to čo robím mi denne nedáva zmysel. Dostať do povedomia, že každý deň má zmysel a treba si ísť za ním. Zároveň vám ukázať svoj príbeh a urobiť z vás jeho súčasť. Lebo aj vy tvoríte ten môj.

Sociálne siete: 

Facebook: Kristen Diary

Instagram: kristendiary

Twitter: Kristen_Diary

Spotify: kristendiary

Ďakujem. S láskou Vaša Kristen.