0
Home Zdravie a fitness

Two Weeks Shred Challenge od Chloe Ting: Au, to je bolesť! (1.časť)

Situácia, ktorá sa momentálne deje na celom svete nás má niečo naučiť. A my máme dve cesty. Mažeme sa buď vzdať a zúfalo sledovať štatistiky, alebo z tejto situácie vyťažiť maximum.

Maximum pre seba. Pôvodne som si myslela, že z toho „projektu“ bude motivačná „covid séria“ a všetci budeme spolu cvičiť, ale povedzme si úprimne, že všetci sme dostali poriadnu facku. A ja som sa do cvičenia, tak ponorila, že som o ňom zabudla písať.

Treba do toho ísť doslova „po hlave“ a egoisticky, aby sme boli najlepšia verzia seba. Presne tak som išla do tejto challenge. Niekde v pozadí som chcela zabudnúť na to, že existuje karanténa a nahradiť si abstinenciu fitness centra. Ako to už v živote občas je, zostala som prekvapená.

Prečo?  

Ak si pozriete premeny, ktoré Chloe Ting robí, tak zistíte, že s ňou cvičí celý svet. Bez rozdielu na pohlavie, vek, rasu a váhu. Niekomu sa darí lepšie, niekomu zas pomalšie a o tom to je. Dokázať a nájsť v sebe vnútornú silu na to, aby ste vytrvali aj vtedy, ak výsledky neuvidíte hneď.

Musíte si zodpovedať základnú otázku: Prečo?

Inak sa nikam nepohnete. Poviem vám to úprimne a na rovinu.

Bude to veľmi bolieť!

Fyzicky a mentálne, to bude náročné najmä vtedy, ak ste za cvičenie považovali prechádzku do chladničky a späť a začali toto hobby praktizovať najmä v karanténe.

Ja som v tom čase cvičila dvakrát týždne a mala som pocit, že za tie roky som si vybudovala slušnú kondíciu. Aj napriek tomu vám poviem, že  na začiatku som absolútne nezvládala plank na lakťoch. Bola, to moja úplne najväčšia výzva, v celej výzve! A verte mi, že tú Chloe budete na začiatku nenávidieť. Budú vás belieť všetky svaly a dokonca tie, o ktorých ani neviete, že existujú…

Foto:  Jozef Čobej

…pokračovanie nabudúce…

 

 

 

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply