0
Cestovanie a lifestyle

Cestujem po Slovensku: Ubytovanie v Trenčíne prekvapilo, ale zároveň sklamalo – (Hodnotenie 2. ČASŤ)

Juchúúú! Už  zajtra cestujeme a ja si hovorím, že ma teší, ako som všetko pred odchodom stihla dotiahnuť. Dopísala som články, vydala podcast a už sa teším, ako vám budem písať zážitky z ciest :). No, ako vždy radšej sa zbalímdeň pred odchodom, aby som na nič nezabudla všetko si zapisujem do TO DO LISTU od A cup of style. Čo je napísané, to sa, predsa počíta :-).

Beriem si batoh, aby som sa cítila pohodlnejšie, lebo fakt neznášam za sebou ťahať kufor. Deň prd cestou som okrem balenia, ako vždy nervózna a mám cestovnú horúčku. To znamená, že nemôžem od radosti zaspať a v hlave si premietam či mám naozaj všetko. Samozrejme, že na hotelovej izbe zistím, že som si opäť niečo zabudla…

„IC-ČKOM“ na cestách

Pre, čo najľahšie cestovanie sme sa rozhodli, že si vyberieme destinácie, ktoré sa nachádzajú v dostupnosti Inter City vlakov. Väčšinou ponúkajú na na naše pomery, dobrú úroveň aj vtedy, ak sa rozhodnete pre druhú triedu.

Cestovný lístok pre jednu osobu, stojí niečo málo cez 6 EUR, ak chcete miestenku, tak si priplatíte euro. Ak sa nič nezomelie vo vlaku si posedíte približne hodinku.

Hotel s nádychom Talianska

O tom, ako som vyberala všetky ubytovania na tento výlet po Slovensku sa dočítate v prvej časti. Link vám nechávam pod článkom, aby ste sa k nemu mohli vrátiť. Svoju cestu začíname v Penzion Da Giacomo v Trenčíne.

Ubytovanie som vyberala hlavne na základe recenzií, fotiek a dobrého hodnotenia reštaurácie, ktorá je rovno pod penziónom so zameraním na taliansku kuchyňu. Ubytovanie máme zaplatené od 24. do 27. augusta.

Čakajú, nás teda tri noci a poďme si zhodnotiť samotný penzión. V tomto ubytovaní máte na každej izbe kanvicu, chladničku a možnosť nefajčiarskej izby, tá naša mala veľký balkón, ktorý bol smerom k protiľahlému paneláku do pokojnej uličky. Na balkóne bol starožitný nábytok, ktorý bol súčasťou zariadenia celého penziónu. Súčasťou nášho ubytovania bola kúpeľňa so sprchovacím kútom a TV. Ubytovanie ponúka možnosť prístelky a domáceho zvieraťa. Pre dve osoby vrátane raňajok a miestnej dane nás ubytovanie stálo 176, 76 EUR. Ubytovanie bolo veľmi tiché a kúsok od centra mesta.

     Taliansko v Trenčíne

Veľkou výhodou je reštaurácia, ktorá sa nachádza hneď pod penziónom, a ak milujete talianske jedlo určite odporúčam. Jedlo v reštaurácií hodnotím veľmi pozitívne aj vzhľadom k tomu, že je tu veľa bezlepkových možností. Ochutnala som pizzu, cestoviny a zemiakové halušky. Všetko pripravené vynikajúco a hlavne čerstvé.

Reštauráciu hodnotím na desať bodov z desiatich a určite sa sem rada vrátim. Ubytovaniu dávam na Booking.com sedem z desiatich bodov a hodnotím ho ako dobré. To znamená, že pomer cena výkon je v poriadku, ale našla som počas ubytovania pár vecí, ktoré sa do budúcna dajú zlepšiť.

Za nedostatok hodnotím, že v takomto menšom ubytovaní, by som očakávala rodinnejší prístup. Myslím hlavne napríklad odporučenie na výlety zo strany personálu. Taktiež mi prišlo, že čistota, by mohla byť lepšia. Raňajky boli fajn, ale chýbali mi tam teplé raňajky ako vajíčka alebo teplá kaša. Raňajky boli inak veľmi fajn. Oceňujem, že bolo na výber z veľa druhov bezlepkového pečiva, čo sa len tak nevidí :).

Prostredie reštaurácie, ktorá je pod ubytovaním.

V závere pobytu mi prišlo trochu ľúto, že čašníčka, ktorá mala na starosti aj hostí pri našom odchode odkladala niečo zo stola v reštaurácií a len nám povedala, že jej máme kľúče položiť na tácku. Čakala som, že sa nás aspoň opýtajú, ako sme sa mali a dosť ma to zarmútilo.

Inak vám hotel môžem odporučiť sú to naozaj kozmetické drobnosti, ktoré sú len na vašich nárokoch a uhle pohľadu. Hotelierstvo na Slovensku sa má ešte čo učiť, a tak je podľa mňa objektívna spätná väzba veľmi dôležitá. V ďalšom článku sa dozviete o tom, čo môžete v Trenčíne vidieť.

* Tento článok nie je platená spolupráca a jedná sa o môj názor.

Link na prvú časť série:

Cestujem po Slovensku: Výber ubytovania a destinácie (1. časť)

Nezbudnite si vypočuť môj najnovší podcast Kristen’s ideas, v ktorom bola mohim hosťom Martina Ivanová, ktorá vyrába voskové obrúsky na potraviny Peelo. Rozprávali sme sa nie len o nich, ale aj o udržateľnosti a podnikní na Slovensku.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply