0
Z filmu a kníh

365 dní: Film plný surovej erotiky, ktorý ukazuje postavy bez duše ( #KLAPKA_1 Recenzia na YouTube)

Poľská spisovateľa Blanka Lipanská sa zrejme rozhodla, že sa inšpiruje známejšou sériou Päťdesiat odtieňov sivej, ktorá obletela svet. Nuž, po tomto béčkovom filme sa ako, by sa vrece roztrhlo a vzniklo veľmi veľa napodobenín.  Verím, že nikto nečakal, že  Netfilx na v roku 2020 rozhodne zastrešiť filmovú realizáciu tohto projektu.

Instagram sa zbláznil

Z tohto filmu maximálne vybuchol Instagram, ktorý mi ho spolu s Netflixom podsúval  „o dušu spasenú“  a neodolala som. Film sa na počudovanie začal celkom dobre a povedala som si, že tak akčná scéna môže príbeh pekne nakopnúť a diváka udrží prilepeného pri obrazovke. Stačí však, ak začnete vnímať prvé dialógy a zistíte, že hercom neuveríte – ani slovo. Celé by to zachránili detailnejšie príbehy postáv, ale  tie sú, ako vystrihnuté z papiera a nerozprávajú svoj príbeh.

O hlavnej mužskej postave, ktorou je Massimo vieme okrem úvodu len to, že je pekný gangster, nepríde vám to nedostatočné a povrchné? Rovnako je na tom aj Laura, ktorá je nespokojná vo svojom vzťahu a okrem jej krásy, sa dozvieme maximálne, že je workoholik. Postavy sú naozaj málo vypracované a nevieme v podstate nič o ich citovom prežívaní, čo je jedna z veľkých chýb filmu. Na rozdiel od Päťdesiat odtieňov sivej, kde si vieme na základe minulosti postáv domyslieť prečo sa správajú – tak, ako sa správajú.

Erotika na úrovni porna 

Všetky erotické scény, alebo tá jedna hlavná, z ktorej mám pocit, že sa nikdy neskončí sú lacné. Ak poviem lacné mám pocit, že pozerám porno bez štipky estetiky. Režisér povedal, že chce mať tieto scény naturálne, ale mne prídu spracované naozaj nevkusne. Všetkému nepridáva ani to, že prvá milostná scéna naozaj nemá konca. V tomto prípade mi chýba estetika, ktorú práve 50 odtieňov šedej ponúklo. Ani v 365 dní síce divák neuvidí nič, ale predsa je povedané všetko – chýba tomu  však cit.

Povrchné postavy, ktoré nič necítia

Tak by som ich v skratke definovala. Nerozumiem tomu, že to tak dopadlo. Dej je síce predvídateľná slabota a minimálne pri troch scénach som presne vedela, čo bude nasledovať, to jednoducho mohlo zachrániť aspoň ukážkové hercovo, ktoré v tomto filme neuvidíte.

Massimo sa rozhodol, že Lauru unesie po tom, ako ju zahliadne na letisku a tvrdí jej, že mu je súdená. No, neviem či to po tomto hrdinu neklasifikuje, ako mierneho blázna. Laura dostáva ultimátum a Massimo jej hovorí, že má 365 dní na to, aby sa do neho zamilovala. Ak sa tak nestane, môže odísť. Zápletka je úplne klasická – a ak sa rozhodnete pre tento film jediné, čo vás uchváti sú lokality, kde sa film natáčal a celkom prekvapivé uzavretie deja. Viac už v recenzií na YouTube.

 

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply