0
Motivácia

„Vianočná výzva: Úsmev ťa nič nestojí“

Pripravila som pre Vás špeciálnu Vianočnú výzvu. Mám totiž pocit, že skutočná atmosféra Vianoc sa naozaj vytráca. Všetci sme pod stresom pretože potrebujeme nakúpiť darčeky, upratať, navariť a potom už len v tichosti počkať na Ježiška. Následne zasadneme pred televíziu pustíme si tisícu reprízu Popolušky a budeme jesť všetky tie dobroty. Tohtoročná Vianočná výzva bude však o niečom inom. A mala by to byť výzva nie len na Vianoce. 

V poslednej dobe si však všímam, že skutočné hodnoty Vianoc prevalcovalo všetko „pozlátko“ a komercia. Hovorí sa, že za všetko môže doba. Alebo aspoň sa úspešne za tento pojem dokážeme schovať. Naozaj za to môže doba? Myslím si, že doba je stále rovnaká len určité trendy sa menia. Doba sa len posúva a je jedno, že používate Teslu alebo máte v ruke tlačítkovú Nokiu a je rok 2014.

Chcem povedať, že absolútne nezáleží na tom v akej sme dobe. Je to úplne jedno. Záleží len na nás či necháme ducha Vianoc naozaj umrieť. Pretože ak ho budeme takto systematicky pochovávať po pár rokoch si na tie pravé Vianoce ani nespomenie.

Preto ma napadla jedna Vianočná výzva ktorú som najprv uplatnila na sebe. Nachádzam sa vo veľmi komplikovanom životnom období. U mňa to nikdy nie je tak, že som bola úplne v kľude alebo naopak v totálnom strese. Môj život bol vždy ako na hojdačke. Lenže tentokrát sa rozhojdala tak rýchlo, že mám pocit, že z nej vyletím a dopadnem zadkom rovno na ten najtvrdší betón. Práve preto som sa na chvíľu stiahla a píšem nenej než pred časom. Dala som sama sebe sľub, že nechcem aby sa čokoľvek komplikované v mojom živote dotklo Vás čitateľov. Pretože úplne stačí otvoriť si noviny alebo pozrieť večer správy. Ale na druhej strane mi príde fér aspoň takto Vám situáciu načrtnúť.

Ale poďme priamo k Vianočnej výzve. Jedného rána som sa zobudila a povedala som si, že sa proste musím usmievať. Aj napriek tomu čo sa mi momentálne deje v živote budem odovzdávať úsmev. O tom je práve Vianočná výzva. Stačí iba zabudnúť na tie „povinné jazdy“ ako nákupné centrá, darčeky, pečenie. A ak už ten stres naozaj máte, skúste sa na svoje okolie usmievať. Ak k tomu úsmevu prihodíte nejaké milé slovo verte mi, že všetok ten chaos naokolo budete znášať lepšie.

Vianočná výzva je o rozdávaní úsmevu Vášmu okoliu. Nie je však len o tom. Chcela by som Vás na chvíľu zastaviť. Odhoďte všetky tie nákupné tašky a skúste sa „len tak“ prejsť po trhoch. Skúste ísť na čaj s priateľom. Skúste sa venovať svojej rodine. Len tak bez zhonu. Bez toho pozláteného chaosu naokolo. Ono sa totiž vo finále nič nestane ak nebude Vaša výzdoba dokonalá. Nestane sa nič ale nebude na stole 20 druhov koláčov ale iba 3 :).

Je tisíckrát dôležitejšie, že sa pri stromčeku stretne celá rodina s úsmevom. Nie je dar, že tam budeme naozaj všetci? Nie je podstatné kto dá komu drahší darček. Všetky veci ktoré sa momentálne okolo mňa dejú nasiem síce ťažšie ako kedykoľvek predtým ale uvedomila som si jednu zásadnú vec. Nič okrem rodiny, zdravia a priateľov nám nestojí za to aby sme trápili seba.

Presne o tomto všetkom sú z môjho pohľadu Vianoce. A aj Vianočná výzva samotná. Vykúzliť ten najkrajší úsmev, na chvíľu sa zastaviť a upokojiť. Napíšte mi ako sa Vám to všetko darí a ako prežívate Advent? Budem rada za Váš názor. Ak chcete Vianočnú výzvu podporiť ešte viac urobte si fotku s úsmevom a použite Hashtag #VianočnáVýzvasKristen2017. Najkrajšiu fotku zverejním 24.12.2017 na Instagram a autor dostane malú odmenu.

Tak rozdávajte úsmev :).

Nezabudni ma sledovať na sociálnych sieťach:

Facebook 

Instagram 

Twitter 

V prípade spolupráce/dotazu ma kontaktujte na: kontakt@kristendiary.com

Playlist na 12/2017

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply