0
Motivácia

„Príbeh zodpovedajúci otázku: Som egoista?!“

Asi si v poslednej dobe získavam v okolí status poriadneho egoistu. Ale z môjho pohľadu nie je egoista ako egoista. Občas sa z nás musí stať pomyselný egoista len preto, že chceme dosiahnuť svoj cieľ. A nemyslím egoista v pravom zmysle slova.

Už od detstva som bola strašne tvrdohlavé dieťa. Asi to vychádza aj  z faktu, že som sa narodila v znamení Baran. Vraj som krížená so znamením Lev čo občas spôsobuje, že ťažko ustúpim v konflikte a môžem vzbudzovať dojem práve egoistu.

Osobne v živote stretávam len dve kategórie ľudí. Jedna skupina ktorá sa uspokojí, že sa nachádza na určitom bode štandardu (to znamená, že je spokojná vo svojom živote). Následne druhá, pre ktorú je potrebný progres. To znamená, že človek nenachádza v živote tam kde chce, alebo uznáva „princíp tunenia“ počas celého života.

Veľmi funny príklad: Som pomyselná Škoda 120 neznamená, že si nemôžem kúpiť lepšie disky. Zvýšim tým svoju hodnotou do budúcna i zlepším vzhľad.  Asi na Vás dávam dosť brutálne prirovnania čo?

Skúsim to možno demonštrovať sama na sebe. Po strednej škole som nastúpila rovno do práce nakoľko som sa nedostala na vysokú školu. Presne tu sa prejavila moja hrdosť/tvrdohlavosť. Bola som druhá pod čiarou a neodvolala som sa. V istom bode života som to považovala za najväčšiu chybu života. Na druhej strane je dosť pravdepodobné, že by som nepísala tento príspevok, blog by neexistoval a nebola by som v Prahe. Skrátka všetko je tak ako má byť  🙂. Občas nám totiž v živote nezostáva nič iné, než veriť vyššej sile.

Dnes keď píšem tieto riadky a prejdem si po čase určité veci ktoré som prežila divím sa, že som svoju cestu ešte nevzdala. Prečo? Pretože pre mňa nikdy toto slovo nemalo zmysel. V súčasnej dobe mám však pocit, že ten môj „repas karosérie“ už nejakú dobu stojí. A preto som sa rozhodla byť EGOista. Kto ma veľmi dobre pozná vie, že som vždy robila veľa vecí pre svoje okolie. Dovolím si tvrdiť, že 80 percent som robila na úkor seba. Vždy som sa snažila vyhovieť druhej strane, pritom som často-krát nemyslela na to čo chcem skutočne ja. Všetko čo som robila ani tak nebol kompromis ako z núdze cnosť. Prejavilo sa to napríklad pri hľadaní bytu. Keďže  ma tlačil čas zobrala som variantu ktoré mi dnes robí mnoho vrások. Zažívam nepríjemné jednanie zo strany vlastníkov, priestor má mnohé nedostatky a nie raz došlo k narušeniu môjho súkromia.

Presne v tomto prípade mi vyfučalo, že občas ten EGOista fakt treba byť. Že sa mi nevyplatí byť až príliš milá, že sa musím naučiť pritlačiť ak je to potrebné. Ono sa občas stane, že rozhodnutie ktoré robíme na oko pôsobí ako kompromis, ale v skutočnosti to tak nie je. Nemali by sme sa podceňovať napríklad pri hľadaní práce, miesta pre svoj život či partnera. Sú to natoľko zásadné rozhodnutia a súčasti nášho života, že byť EGOista je doslova nutné.

Posielam moju obľúbenú pieseň mesiaca čoskoro Playlist na 11/2117

 

Občas nám však k tomu EGU chýba podpora. Možno pomyselné gule?  Stalo sa Vám, že ste si neverili? Je to to najhoršie čo môžete sami pre seba urobiť. Nie som tu od toho aby som Vám dávala kázanie. Vždy článok tvorím s pocitom, že Vás chcem motivovať a najlepšie je Vám to ukázať na mojich chybách. Možno to na niekoho môže pôsobiť čudne. Myslím si, že tak ako je dôležité vedieť ovládať svoje EGO, rovnako je potrebné naučiť sa časom pozrieť na svoje chyby a zhodnotiť ich.

Byť EGOista nie je hanba Treba v tomto pojme nájsť mieru. Prečo som sa rozhodla byť EGOista ja? Nastal totiž čas pohnúť sa z jedného miesta. V tomto roku som si plne uvedomila, že sa mi v živote opakuje jeden druh scenára nesúci mierne obmeny. Pýtate sa či som spokojná? Som napríklad spokojná s blogom po obsahovej stránke (aj keď len čiastočne). Snažím sa ho pre Vás zlepšiť aj po tej technickej (v poslednom čase sa v mojom živote slovo workshop skloňuje častejšie než spánok….). Mám v živote pár fakt, že priateľovskvelú rodinu. Posledné mesiace boli pre mňa hrozne náročné a preto som sa rozhodla, že tomu bludnému kruhu chcem dať STOP. Byť lepšia? Áno! Riešiť či sa to páči okoliu? Nie! Ide predsa o môj život a mám pocit, že som až príliš dlho žila život niekoho iného.

„Keď sa človek naučí robiť niečo na sto percent, môže to byť tá najzábavnejšia vec. Zároveň však tá najnudnejšia.“  (Redaktor M. Kovačič).

Neboj sa napísať mi do diskusie v čom si egoista (pozitívne) práve ty? Ako vlastne tento problém vnímaš? Ako na celú situáciu hľadíš ty?

Nezabudni ma sledovať na sociálnych sieťach:

Facebook 

Instagram 

Twitter 

V prípade spolupráce/dotazu ma kontaktujte na: kontakt@kristendiary.com

 

Playlist na Spotify 10/2017

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply