0
Motivácia

„Veriť svojim príbehom…“

Mám veľa snov. Niektoré sú „verejne známe“ a niektoré sú len súčasť mojich tajomstiev. Možno by vás prekvapilo, že sa jedná o tie najjednoduchšie veci na svete. A práve tie jednoduché veci nemám potrebu vykričať do sveta. Sú to moje tajné komnaty. Moje „esá v rukáve“ ktoré vytiahnem ako prekvapenie. Občas mám pocit, že tie moje príbehy sú totálne šialenstvo. Potom si uvedomím, že jeden príbeh práve čítate. Na mieste ktoré sa mne (a mojím Anjelom) podarilo vytvoriť. Vtedy si uvedomím, že veriť svojim príbehom má zmysel.

Možno párkrát spadnete, možno sa vám budú smiať a tvrdiť, že je to naivné. Ale vy, ste súčasť toho príbehu. Ste hlavná STAR a autor svojej osobnej knihy. Preto si ju napíšte podľa seba. Je to ako celý život nosiť cudzie šaty a parfém. Splnia síce svoj účel, ale stále to nebudete vy. Nebude z nich cítiť vašu skutočnú osobnosť. Mnoho ľudí si zvolí svoje povolanie, lebo sa jedná o tradíciu v rodine. Zabudnú však položiť otázku sebe.

Pozabudnú na ten pocit radosti keď robia niečo čo ich naozaj napĺňa. Preto som si vytvorila toto miesto. Je to „mostík“ k môjmu skutočnému ja. Cestička ktorá ma privedie k mojim snom o knihách, filmoch a smiechu. K pocitu, že konečne všetko dáva zmysel. Pretože verte, že nič viac nie je v živote podstatné. Je to pocit pokoja, vyrovnanosti a vlastnej identity. Pocit, že to čo robíte má zmysel.

Nikdy to nebude ako vo filme veľkej produkcie. Neexistujú len šťastné okamihy. Ale najdôležitejší je krok číslo jedna. Viete čo nám najčastejšie bráni? Strach. Je to tak jednoduché slovo/pocit. Ale dokáže nás zabrzdiť. Nie na minúty či hodiny. Často aj na celé roky. Zrazu si po dlhom čase uvedomíme, že žijeme „dejovú linku niekoho iného“. Ale má to zmysel? Odpoveď je jednoduchá a jednoznačná.

Preto nezabudnite na svoj príbeh. Nežite na príbehy ostatných. Nemá to totiž zmysel a nič to nevypovedá o vašom vlastnom príbehu. Občas scenár treba preškrtať, či niektoré postavy vyškrtnúť. Nebude to ľahké. Ale na samom konci bude ten príbeh iba Váš…

S láskou Kristen.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply