0
Cestovanie a lifestyle

„Flashback: WordCamp Brno (Všetko čo chceš vedieť o WordPress)“

Mala so víziu urobiť si túto jeseň naozaj pestrú. Pestrú minimálne na zážitky. Trochu sa o to postaral aj osud, že je to poriadne hektické a tak mi „oddych v Brne“ doslova prospel. Minimálne som sa dobre vyspala aj napriek faktu, že som každý deň vstávala naozaj skoro. WordCamp Brno 2017 však stál zato.

Čo a kde?

WordCamp je akcia na celosvetovej báze. Organizujú ho nadšenci a profíci zo sveta WordPress. WordPress je platforma na ktorej beží aj tento blog. Keď som ho dávala dokopy, bola som z toho celkom zúfalá. Postupom času som sa aspoň trochu zorientovala. Začala ma táto téma veľmi zaujímať a tak ma napadlo, že by nebolo od veci lepšie sa vo WordPress zorientovať. Preto som zaplatila lístok, objednala si ubytovanie na www.booking.com a vydala sa na cestu do Brna.

Na chvíľu som sa zasa cítila ako v škole. Prednáškové miestnosti poskytla Stavebná fakulta. Vlastne som si uvedomila dve veci: ako strašne ma baví cestovať a zároveň sa učiť. V škole som bola poriadny „šprt“ a evidentne mi táto činnosť v živote chýba. Rovnako som vždy chcela precestovať svet. Minimálne sa dostať do Vietnamu, USA a Mexica. Takže menší odkaz. Nebojte sa nového a prekonávajte svoje hranice. Dá Vám to strašne veľa do života.

O čom a prečo?

O čom celá akcia vlastne je? Je to spojenie prednášok a praxe. Nakoľko sa v Brne jednalo o premiéru praktická časť (z dôvodu organizácie) odpadla. Na jednej strane rozumiem, že tá organizácia bola určite náročná ale ako účastníka ma to dosť zamrzelo. Pevne verím, že Žilina na konci roku ma v tomto smere nesklame:).

WordCamp Brno 2017 ma však nesklamal v rozložení a organizácií prednášok. Chceš sa naučiť založiť eshop? Nevieš ako správne spravovať fotografie? Nevieš nastaviť SEO (prosím tomuto sa nabudúce venujte oveľa viac). Dozvieš sa tu čokoľvek čo ťa ohľadom WordPress napadne. Po každej prednáške bol priestor na diskusiu a zároveň presun na nasledujúcu. Moja osobná nevýhoda bola, že som začiatočník. Logicky som teda nerozumela každému pojmu a nevedela som si dať veci až tak rýchlo do súvisu. Mám však neskutočnú kopu poznámok a skvelý zážitok do zbierky. Myslím si, že do žiadneho projektu nemôžete vstupovať s pocitom, že nič nepotrebujete. Potrebujete ideu, peniaze, odolnosť a energiu. A samozrejme sa potrebujete vzdelávať. Stále dokonca by som povedala, že ak chce byť najlepší doslova na dennej báze. Práve preto sú strašne dobré akcie tohto druhu poprípade cielené workshopy. Nie je lepšej investície. Verte mi.

Zo zákulisia

Ďalším benefitom akcií je cestovanie a hlavne spoznávanie ľudí. Spoznala som úžasnú Micky. Dievča čo má v hlave úžasnú víziu a verte, že o nej ešte budete počuť. Neskutočne jej držím palce. Na celú akciu bolo objednané úžasné jedlo a asi viete, že som vegánka. Čo myslíte bol to problém? Musím priznať, že ma v dotazníku pri registrácií milo prekvapilo, ze na výber bola aj VEGAN varianta. Ďalší dôkaz toho, že tento životný štýl sa dostáva do popredia. Takže ak Vás prednášky nebavia môžete sa tešiť na občerstvenie počas celého dňa a obed.

Instantná radosť z príchodu na izbu 🙂

Ako som sa zbalila na cestu?

Keďže som mala zabezpečenú stravu priamo na WordCampe so sebou so sebou len nejaké zdravé maličkosti a svoju obľúbenú pomazánku a chlieb. V nedeľu som chcela navštíviť jednu VEGAN reštauráciu ale keďže som nepochodila s dezertom ani prístupom obsluhy radšej som sa šla prejsť po meste.

Záverom:

Brno je určite mesto ktoré Vám oproti hlučnej Prahe umožní vyčistiť si hlavu. Určité miesta mi pripomínali napríklad Banskú Štiavnicu. Akcia ako taká bola dobre zorganizovaná až na pár drobností. V tomto smere by som apelovala na ľudí. V nedeľu šlo čisto o dobrovoľnú účasť na programe (verím, že organizácia do toho dala kopu energie). Miesto 20 ľudí čo sa prihlásilo sme prišli 2. Objednalo sa však jedlo pre 20 ľudí. Preto by som možno účasť na tejto časti a jej následnú registráciu dala ako záväznú.

Nezabudni ma sledovať na sociálnych sieťach:

Facebook 

Instagram 

Twitter 

V prípade spolupráce/dotazu ma kontaktujte na: kontakt@kristendiary.com

Fakt RETRO Playlist na 11/2017

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply