0
Zdravie a fitness

„Fitness Denník: Nultá časť – Začiatky, bolesť a endorfíny šťastia!“

Vždy som mala z fitness centra strach. Prečo? Asi išlo o tie klasické predsudky. Všetci sa budú na mňa pozerať. Nebudem vedieť ovládať všetky tie stroje. A hlavne tá najobľúbenejšia „predstava“ je to strašne drahé! Odpovede sú úplne rovnaké. Fitness denník Ti všetky tieto veci vyvráti a navnadí ťa na cvičenie. Chcem totiž vzbudiť v ľuďoch chuť cvičiť. Ukázať, že to naozaj ide a hlavne s humorom.

Môj príbeh sa začal jednoducho. Vzťahom. Zdá sa Vám to čudné? Foto: Romana Fabová

NIE…

NIE…

NIE…

To sú všetko odpovede na vyššie uvedené otázky.

Príbeh o tom ako som sa do fitka dostala ja:

Môj príbeh sa začal jednoducho. Vzťahom. Zdá sa Vám to čudné? Vzťahov som síce nemala veľa ale vždy sa v nich opakoval jeden model. Chlapec vždy strašne riešil to ako vyzerám, kde je čo v neporiadku kde by ubral/pridal. Teraz budem veľmi všeobecná ale pokiaľ chceš niekoho hodnotiť, najprv sa pozri na seba. Potom mi daj argument na to prečo by si túto vec chcel zmeniťHLAVNE ak niečo takéto chceš, musíš ma dokázať aj motivovať/podporiť.

V poslednom vzťahu sa však vyššie uvedený stereotyp zmenil. Partner ma vedel nie len motivovať ale pokiaľ videl nejakú zmenu dokonca ma aj pochválil. Je to možno zvláštne, ale ak máte vo svojom okolí niekoho kto cvičí pochvala za výsledok je strašne dôležitá. Človek totiž pokračuje ďalej a vie, že výsledky sa naozaj dostavujú. Ja som počas vzťahu s mojím ex totálne prepadla behu. Vydržalo mi to cca. rok a behu som sa venovala ešte pár mesiacov po rozchode.

Strava:

Nastala však u mňa dosť radikálna zmena v strave a tak bolo potrebné upraviť aj druh cvičenia. Kto ma pozná už pár rokov vie, že som vždy bola útla a chudá. Proste také malé milá a drzé dievčatko :). Od stavu keď som jedla naozaj všetko som bola rok vegetariánka, potom som zasa jedla všetko následne som prešla opäť k vegetariánstvu až som postupne prešla na vegánstvo.

Teraz si možno kladiete otázky ako: A to neješ ani mäso? Ani mlieko? Ani maslo? Veľmi veľa otázok. Strašne veľa dôvodov. U mňa strašne veľa pozitív. Hlavne v oblasti zdravia a preto som sa v rámci série Fitness diár rozhodla na túto tému urobiť samostatný článok v priebehu Vianoc.

Prvé pocity:

Fitness denník bude hlavne o pocitoch z tréningu a o tom čo jem. Dozviete sa sa ako doplňujem živiny, Aké doplnky denne užívam, kde som si kúpila VEGAN proteín a kde ma to na prvom tréningu fakt zabolelo. Chcem Vám hlavne ukázať, že to fakt ide. Áno je to strašná drina a tá bolesť človeka môže odradiť. Lenže teloschopnosť dobre si uložiť informácie. To znamená, že ak začneš cvičiť ten začiatok je asi najťažší ale zrazu nastane zlom a telo si povie: „Aha, tak ty to chceš asi robiť stále…“ Dodnes si spomínam v lete na tú bolesť keď som začala cvičiť brušáky na lavici vo fitku, Na nasledujúci deň som mala chuť zabiť svoju niekdajšiu trénerku, podpáliť fitko a následne zabiť seba.

Rok 2016 a moje najväčšie nadšenie z behu.
Foto: Romaana Fabová

Pokaľ máte sedavé zamestnanie ako som v tom čase mala ja je nutné dávať si zo začiatku pozor. Preto som rada, že som na úplnom začiatku mala trénerku ktorá mi nastavila hranice, ukázala ako fingujú prístroje a čo si môžem v úvode dovoliť. Je dôležité na začiatku konzultovať Vaše pocity a aj ak máte pocit, že ešte zvládate začať po menej než si ublížiť. Neprávne cvičenie Vás na začiatku môže nie len na pár dní úplne „odstaviť“ ale môžete mať aj trvale následky! Preto znova zdôrazňujem zo začiatku je naozaj potrebná odborná pomoc (to neznamená, že si pozrieš videá na YouTube). Tie ťa môžu inšpirovať keď už v tom budeš vedieť lepšie chodiť.

Maj svoj Fitness denník:

Maj svoj denník do ktorého si môžeš písať napríklad svoje pocity. Ja som na to využila v čase svojho ošiaľu z behu Instagram. Tam som pridávala napríklad fotky z aplikácie, fotky pred a po behu a snažila som sa sledovateľov motivovať k pohybu. Alebo si kľudne zober zošit kde si môžeš pocity zapísať a fotografie napríklad nalepiť. Ver mi, že nie je lepší pocit ako endorfíny šťastia po tréningu a porovnávanie výsledkov. Tak to prosím nevzdávaj a pod so mnou do toho! Spolu to dokážeme!

Ak mi chceš ukázať svoje endorfíny a výsledky z cvičenia daj fotku na Instagram a použi Hashtag #CvičímSkristenDiary.

Nezabudni ma sledovať na sociálnych sieťach:

Facebook 

Instagram 

Twitter 

V prípade spolupráce/dotazu ma kontaktujte na: kontakt@kristendiary.com

Playlist na 12/2017

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply