0
Motivácia

Nebojte sa zmien vo vašich životoch

Je viac než pravdepodobné, že prvé pocity, ktoré budeme mať pri akejkoľvek zmene budú spojené so strachom.

Zmeny tvoria budúcnosť

Je pravdepodobné, že začiatok každej zmeny budú sprevádzať slzy. Jediné, čo vám viem z vlastnej skúsenosti je to, že akákoľvek zmena vám prospeje. Minimálne vás naučí a posunie v živote.

Keď som sa po viac ako troch rokoch presťahovala z Prahy zistila som, že aj napriek podpore blízkeho okolia, som „mimo mojej komfortnej zóny“. Chýbalo mi mesto, po ktorom som sa mohla prechádzať najmä vtedy, keď som sa necítila zle, obľúbené miesta a priatelia. Mala som strach, že všetky zmeny, ktoré zažívam budú mať fatálne následky. Nakoniec túto zmenu hodnotím pozitívne aj napriek tomu, že môj predchádzajúci život mi chýba denne. Ak by sa všetky udalosti, ktoré som prežila nestali, bola by som inde a nepísala tento text. Neskúsila by som si naozajstnú novinársku prácu, ktoré bola pre mňa veľkou školou a dostala ma do tohto momentu.

Začínam na YouTube

Počas celého obdobia sa mi podarilo našetriť si fotoaparát, ktorý som veľmi chcela. Túžila som vylepšiť nie len kvalitu blogu, ale vytvárať video obsah. Je to ďalšia cesta, na ktorú sa vydávam s rešpektom a učí ma nové skúsenosti. Ak ste už dávnejšie čítali moje blogy, tak viete, že ma láka svet filmu. Dokonca som sa po strednej škole hlásila na odbor scenáristika, kde ma nezobrali a spomínam si, že som z toho bola poriadne nešťastná.

Nuž, opäť sme pri tom momente, ktorý sa teraz deje. Nešla by som do Prahy, nespoznala YouTube svet a možno ani nezistila fakt, že chodím strašne rada sama do kina. V najbližších dňoch vás čaká ďalšie video, nové články a pripravujem aj podcast. Sú to veľké zmeny, ktoré budú náročne a nečakám, že si ma obľúbia všetci. Mám strach, radosť a cítim rešpekt. Na druhej strane viem, že zmeny vedú k pozitívam. Nebojte sa ich ani vy.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply