0
Motivácia

„2018 – rok v znamení skutočnej vášne pre čokoľvek v živote“

Nastal čas len pre Vás. Pretože je dôležité povedať, že bez Vás by Kristen Diary neexistoval. Nebolo to ani zďaleka jednoduché. Ale myslím, že v roku 2017 vzniklo veľa pekného. Preto je potrebné povedať jedno veľké ďakujem. Zároveň však načrtnúť, že ani v roku 2018 to nebude nuda. Rok 2018 bude rokom nie len psa podľa horoskopu. Bude to rok vášne. Vášne pre čokoľvek čo milujete.

Zhrnutie toho starého

V starom roku sa všetko okolo Kristen Diary plánovalo. A musím skonštatovať, že som sa hlavne učila. Najprv v novej práci. Tam som sa nenaučila nie len znalosti z odboru financií (pre mňa dovtedy neznáme vody) ale hlavne v oblasti vzťahov. Absolútne neľutujem nič čo som zažila ale s odstupom času viem, že dôverovať netreba každému. Preto som vďačná za ľudí čo pri mne stáli nie len po pracovnej stránke, ale aj osobnej. Ďakujem ešte raz Adamovi za to, že ma posunul nie len po pracovnej ale aj osobnostnej stránke. Si veľký učiteľ a šéf so zmyslom pre spravodlivosť a humor. Skvelej Veronike S. za naozaj mentálnu oporu.  V neposlednom rade Miške ktorá je snáď najväčší fanúšik môjho blogu :). Nesmiem zabudnúť na Víťu a naše debaty o vzťahoch, práci a utužovanie vzťahu k čerstvému chlebu ;). My vieme… :). Moja práca bola jedna zo skvelých vášní za predchádzajúci rok.

Od marca som intenzívne tvorila Kristen Diary. Spoznávala postupne ľudí čo mi pomohli urobiť ho ešte lepším. Prišlo logo od Davida (ktorého mi tiež odporučil kolega), pomocná ruka od doslova super-ženy Janky. Postupne vďaka nej spoznávam WordPress a zisťujem, že nič na čom chcete naozaj „makať“ a máte pre to ozajstnú Vášeň nie je zadarmo. Už vyššie som spomínala, že v minulom roku som sa hlavne učila. Učila som sa doslova za pochodu.  Na webe som stihla niečo zmazať, presunúť, plakať ale i nadávať. Ale objavila som ďalšiu vášeň. Začalo ma zaujímať všetko okolo tvorby a tak som navštívila WordCamp – Brno. Videla som nie len krásne mesto ale opäť som sa učila. Pri cestovaní aj spoznávate a tak som spoznala Mickey. Ambiciózne dievča ktoré vie, čo chce :).

Pri tom všetkom som sa snažila čo najviac utužovať vzťahy ktoré už existujú. Na pracovisku ma vždy nad vodou držali povzbudivé slová od Marcela a Ledy. A po večeroch občas návšteva z UK od Veroniky a následne dlhé telefonáty. Tie prebiehali aj s Maťom. Často som sa smiala tak, že mi padla nejedna slza.

Pomedzi to všetko som hľadala nie len prácu ale aj samú seba. Čítala, študovala, vyberala vysokú školu. Hľadala partnera na najznámejšej zoznamke. Prestala hľadať partnera na najznámejšej zoznamke. Zvažovala, že napíšem o tom hľadaní článok. Zahodila tú myšlienku (lebo je ich fakt na tonu). Možno sa k tej myšlienke časom vrátim a článok bude vyzerať úplne inak a vezmem ho ak jednu veľkú recesiu.

Po medzi to všetko som si fakt užívala stretnutia a filmové zážitky. Bolo veľa sklamaní, veľa prekvapení hlavne z česko-slovenskej a európskej kinematografie. Konečne som zažila LIVE koncert mojej srdcovky HURTS a zamilovala si Pražskú časť Karlín. Prestala som nosiť farebné veci zmenila som stravu. Snažila som sa meditovať a začala cvičiť. Zablokovalo mi chrbát a musela som s cvičením prestať, aby som sa k nemu mohla vrátiť na konci roka. Medzi to všetko pri mne stála Vika  – lebo ak ste občas úplne dolu tak potrebujete oporu. Lietala som na pohovory a zasa spoznávala ľudí ako napríklad Kája. Občas mám pocit, že inteligentný človek často zažíva nepochopenie. Odkedy ťa poznám mám pocit, že je všetko úplne v poriadku. Proste nie každý je na rovnakej vlnovej frekvencií, ale keď takého človeka nájdete treba si ho vážiť :).

 Rasťo. Úprimne som nepočítala, že Silvester poobede budem niekedy tráviť inak ako doma. Takže strašne ďakujem za vytrhnutie zo stereotypu. Hlavne som rada, že môžem znovu veriť v existenciu džentlmenov, lebo to čom zažila za posledné obdobie bola fakt katastrofa. Som vďačná za dlhé spoločné konverzácie a som rada, že sa nemusím hanbiť za svoje slohy ;).

V tejto trojke naozajstných džentlmenov nemôžem zabudnúť na Tomáša a.k.a. môj ex šéf z O2 a ďalší fanúšik celej mojej existencie. Čo k Tebe? Keby som mohla mať brata tak by bol  presne ako Ty. Večne usmievavá osoba ktorá ma drží nad vodou a ešte k tomu má mega príjemný hlas. Objednávam si od Teba jednu uspávanku v Novom roku :).

A vďaka Pája za to, že ma podržíš ale aj poriadne vyhrešíš ak je to potrebné. Je luxus vedieť, že niekto  kto na Vás myslí je doslova päť krokov od Vášho bytu. K tomu všetkému s Danielom každý deň ukazujete, že by som nemala prestať veriť na naozajstnú lásku.  

Samozrejme Romi vďaka ktorej vidíte na blogu krásne fotky. Pomáha dať nejako dokopy môj imidž a je  ako moja sestra.

Nesmiem zabudnúť ani na skvelé osobnosti ktoré som stretávala osobne, knižne alebo virtuálne. Stálica a moja večná energia (veľký brat) Jirko Mádl (každé naše stretnutie ma dobíja – ďakujem Ti z celého srdca), mnoho YouTube tvorcov či knižné /filmové príbehy ako Masaryk. Bol to však aj rok smútku a mnoho umelcov odišlo ako napríklad Jan Tříska.

Deň detskej onkológie. Akcia ktorá ma zmysel a téma o ktorej treba hovoriť.

Čo nás čaká v roku 2018?

Spotify playlist samozrejme musí byť. Síce som Vás za december „obrala“ o špeciálnu Vianočnú verziu ale v roku 2018 Vám to určite vynahradím :). Budeme klasicky pokračovať v „Kristen Diary“ a „Fitness denníku“. Najnovšie filmové/ knižné novinky a udalosti v Prahe nebudú chýbať tiež. Najväčšiu zmenu čaká „Svet chutí“. Keďže nestíham piecť a variť chcela by som Vám priniesť recenzie na zaujímavé reštaurácie v Češkuna Slovensku. Malé a rýchle recepty budú doplnením a občas pribudne „recenzia“ na nejakú tú dobrotu.

Nebudú chýbať aj nejaké novinky. Keďže viem, že milujete prekvapenia tak ich budem postupne odhaľovať. Ďakujem, že Vás stále drží Vášeň čítať moje články. Verím, že Vás budú baviť  či štvať aj v roku 2018.

Rok 2017 bol skôr o pochovávaní vášne. Mnoho ľudom sa rozpadali vzťahy, triedil sa zoznam priateľov. Prichádzalo sa o prácu či zdravie.  Nech je to v tom novom úplne naopak. Majte vášeň k všetkému čo robíte. Či už je to práca, medziľudské vzťahy, koníčky…

Vášeň je totižto najdôležitejší aspekt. Je ako pohonná hmota dopravného prostriedku. Majte vášeň pre príbeh svojho života. Napíšte si ho tak ako sa Vám páči. A ak občas schytáte poleno pod nohy vstaňte, oprášte sa a usmejte.

V prípade spolupráce prosím kontaktovať na: kontakt@kristendiary.com

Sociálne siete: 

Facebook 

Instagram 

Twitter 

Playlist mesiaca na 01/2018 je plný spomienok :). 

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

2 komentáre

 • Reply
  Daniela
  4.1.2018 at 20:10

  Zlatúšik…..stále lepšie, mám radosť…..nakoniec dobrá bilancia, nie ?

  • Reply
   kristend
   5.1.2018 at 17:23

   Vidíš to nakoniec na koľko ľudí človek zabudne? Potom ho to aj naštve. Dodatočne ďakujem aj Tebe. U mňa je to teraz ako na hojdačke (nakoniec ako vždy), ale po každej búrke vyjde Slnko. Posielam pozdravy :))).

Leave a Reply