0
Cestovanie a lifestyle

„Veggie Náplavka HOPE“

(Jesenná sezóna 2017)

Na 10.Septembra 2017 som sa už prakticky nemohla dočkať. Uskutočnila sa úž druhá tohtoročná „Veggie Náplavka HOPE“. Jedná sa o akciu kde počas celého dňa prebiehajú prednášky, kurzy či dokonca zoznamka. Myslím však, že ide v prvom rade o prehliadku dobrého jedla. Dokonca by som povedala, že toho najlepšieho čo Praha môže ponúknuť. Cieľom akcie je určite aj priblížiť fakt, že vegánska strava nie je jednotvárna a jedná sa o skutočnú delikatesu. Tu je akcia z môjho pohľadu (a určite aj z pohľadu môjho žalúdka :))

Celý deň predtým som sa snažila jesť čo najmenšie porcie. Chcela som si nechať priestor na poriadnu párty. U mňa túto akciu rozhodne spúšťajú už raňajky. Takže zástavka prvá: Chlebíček STORE. Do tohto podniku zaveje nie len vegána. Kolujú tu o ňom doslova legendy. A ja som musela prekonať svoj strach. Strach z „vajíčkovej pomazánky“. Chlebíček už lákal oči svojím vizuálnom a preto som sa rozhodla práve preň. Mrzí ma, že moju prvú reakciu nemohol nikto zaznamenať. Vajíčka som nikdy nejako nemusela, lenže túto pomazánku robila mamina vždy najlepšiu. A bola presne ako od nej. Farba, chuť a vôňa. Dokonca aj tá na drobno nakrájaná cibuľka. Fakt nechápem, že nebolo cítiť ten rozdiel. Vraj, to kúzlo tkvie v čiernej soli a kurkume. Ako fakt? Chlebíček sa rozhodne postaral o skvelé raňajky.

Už od detstva som mala tendenciu miešať sladké a slané. V prípade raňajok tomu nebolo inak. Pri tomto stánku ma najprv odzbrojil vzhľad dezertu a následne úsmev pani majiteľky. Slečna Aneta Haklová a jej Le Petit Cupcake mi totálne ukradli srdce. Ich Snickersek som musela ochutnať už len pre tú plnku a arašidy. Kto ma pozná vie, ako som schopná zjesť arašidové maslo kľudne aj na posedenie. V tomto prípade to bola trefa do čierneho. Presnejšie do hnedo-karamelového. Dezert z úplne vláčneho cesta ktoré zakončovala lahodná chuť plnky. Určite pre milovníka čokolády, arašidu a karamelu. Dokonca keďže šlo o výrazné chute, majiteľka používa sladidlá úplne s mierou. Takže žiadna presladená bomba nehrozí.

Malinka sa zjedla tak rýchlo, že som ju ani nestihla odfotiť. Tak si krásnu fotku pozrite aspoň priamo na ich webe. Áno, táto pani ma presvedčila, že príprava piškótového korpusu sa dá aj „po vegánsky“. Do toho chuť lahodnej vanilky a máte dezert ako lusk.

Čo sa týka organizácie predpokladám, že počasie spôsobilo meškanie akcií. Celkovo som však tentokrát očakávala trochu viac. Mala som pocit, že sa zapojilo menej predajcov ale na druhej strane, sa obmedzilo „prezliekanie stánkov“. Jedná sa o stánky ktoré nie sú čisto vegánske a len pre túto akciu prezlečú kabát. Na jednej strane je to pekné, ale vo mne to veľmi nevzbudzuje dôveru.

Zlé počasie však vyvážilo skvelé jedlo a hlavne energia. Stretla som strašne veľa ľudí z pikniku a vymenila som si s nimi pozitívnu energiu. Dokonca aj mnoho ľudí z YouTube. Camie, keby si ma neoslovila tak si ťa snáď ani nevšimnem :). Ani nevieš ako sa teším na návštevu Vášho podniku Blue vegan pig shop! Konečne som sa mohla porozprávať s úžasnou Peťule Veggie. Veľmi mladé dievča ktoré má napriek svojmu veku rozumné názory a hlavne okolo seba rozdáva kopu pozitívnej energie.

Ako som tak stretávala priateľov tak som si uvedomila, že je čas obeda. Hneď po príchode Lucky sme začali riešiť otázku: „Z ktorého stánku si dáme na obed?“ Ja som sa už týždeň tešila na CHUTNEJ FAST FOOD. Tešila som sa na ich klasiku a ono prišlo BRUTO BRKO. V túto chvíľu fakt ľutujem, že som si nedala dva a dnes musím trčať doma, keďže sú na dalšom festivale. Neskutočne chrumkavé pečivo a úžasná žihľava. V tomto smere som samu seba prekvapila ale asi to bude v tom, že chute dokážu v kombinácií s ňou dokonale vyladiť. Čo bola však pomyselná čerešnička na torte bola sojanéza. Ja fakt neskutočne milujem kôpor. Lenže táto sojanéza bola tak strašne dobrá, že by som bola schopná natrieť si ju hoc aj na chlieb a dať si k nej iba zeleninu.

Veľmi ma mrzí, že som sa nakoniec zabudla zastaviť v stánku Nemléko a nekúpila som si ich legendárnu Lásku. V ponuke nájdete aj najnovší produkt Nejogurt. Po ochutnávke som bola celkom rozpačitá. Čakala som, že chuť jogurtu bude menej kyslá. Ale musím vyzdvihnúť, že mi to veľmi pripomína chuť bieleho jogurtu. Ten sme si často dávali s dedom na raňajky a bol v ňom domáci džem z jahôd. Takže som zvedavá na to keď sa produkt objaví aj v obchodoch.

Veľmi mi však chutil ChiaShake. Tento produkt môžete použiť ako kašu na raňajky s ovocím či náhradu za proteín pokiaľ chodíte cvičiť. Pripomínal mi jahodové mliečka zo školského bufetu. Takže skvelá spomienka na detstvo a rozhodne si ho kúpim keď začnem cvičiť.

Nová skúsenosť bol pre mňa produkt MANA. Má údajne nahradiť plnohodnotné jedlo. Má vyvážené množstvo vitamínov ktoré ľudské telo potrebuje. Je pravda, že produkt je naozaj sýta záležitosť. Ale nemôžem si pomôcť mala som pocit, ako keby som pila niečo hrozne práškové a bez chuti. Na druhej strane musím uznať, že kávová varianta bola výborná. Tú by som odporučila naozaj na cesty, pokiaľ potrebujete povzbudiť a nestíhate jesť. Rozhodne však neodporúčam denne ako náhradu bežnej stravy.

Posledný produkt je nápoj Bohyně. Jedná sa o druh probiotického a fermentovaného nápoja. Ja som sa rozhodla pre variantu Levanduľa a Mäta a ibištek. Produkt má krásnu fľašku a ja sa neviem dočkať jeho chuti. Tento produkt bude mojím „produktom mesiaca“ a viac sa o ňom dozviete v sekcií „Svet chutí“ už čoskoro.

Verím, že som Vám trošku priblížila atmosféru akcie. A hlavne ukázala, že VEGAN jedlo nie je len o klíčkoch a zelenine. Rada sa s Vami uvidím na najbližšej akcií. Verím, že už nie len cez riadky ale aj osobne.

S láskou Kristen.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply