0
Cestovanie a lifestyle

„GRAPE FESTIVAL 2018“ (FESTIVAL DIARY – DAY 1)

GRAPE FESTIVAL 2018 v Piešťanoch a ja. Dievča čo nikdy nespalo v stane a nebolo na žiadnom festivale. Vtipné rozprávanie o jedle, hudbe a ešte niečo viac. Kto by pár rokov dozadu povedal, že niekto ako ja sa odhodlá ísť na festival? A dokonca do stanu medzi všetky pavúky, chrobáčiky s rizikom nechcenej inhalácie jednej nemenovanej rastlinky ;). A tento článok nebude len o GRAPE FESTIVAL 2018, ale tak trochu aj o našich predsudkoch, ktoré nám často bránia robiť skvelé veci a celkovo sa posúvať vpred. Ako mi pár mesiacov dozadu povedal jeden môj priateľ. „Ak si dokázala urobiť v živote takto radikálnu zmenu je to ukážka Tvojej ozajstnej zrelosti.“ Preto sa snažím, čo najviac vychádzať zo svojej komfortnej zóny.

Príbeh festivalu GRAPE

GRAPE FESTIVAL  sa z malého festivalu, premenil na pomerne veľký už v roku 2010. Festival sa mal konať pôvodne v Pezinku, ale pre nepredvídané okolnosti sa musel premiestniť na Letisko Piešťany. Festival GRAPE je zameraný viac na alternatívnu hudbu a navštívilo ho už počas prvého ročníka 6 000 návštevníkov. Ľudí lákajú najmä zvučné mená ako Hurts, Marina and The Diamonds, Morcheeba, José Gonzáles, Tom Odell. Skvelé sú aj rôzne workshopy, prednášky o cestovaní, bohatá ponuka oblečenia, doplnkov a jedla z domácej produkcie.

Nesmelo chýbať dobré jedlo priestoru bolo dostatok a všetko sa priebežne upratovalo. Tak sme si dali aj jednu „After krumple svojku“ 🙂

Ako som sa dostala na festival GRAPE 2018?

Lístky na GRAPE 2018 som dostala, ako darček a predchádzalo mu moje neskutočné mrnčanie. Všetko bolo z dôvodu, že som nikdy na žiadnom festivale nebola. Mala som o všetkom utvrenú určitú predstavu (a samozrejme aj poriadne predsudky). Tie sa totálne rozišli už pri vstupe do areálu. Stačilo pár minút, interakcií s ľidmi a bolo po celom „probléme“.

Je potrebné len naplno vnímať úžasnú energiu okolo Vás a určite festovalovému čaru podľahnete. Počas spomínania na tento rok bude GRAPE FESTIVAL 2018  pre mňa jedna z top spomienok a keďže som na akomkoľvek festivale vôbec, bola prvýkrát bude táto spomienka o čosi výnimočnejšia. Rozhodne sa teším na ďalší ročník a začínam odpočítavať dni :).

Sútažná fotografia o operáciu očí na klinike NeoVízia. Foto: Rastislav Ch.

FESTIVAL DIARY – DAY 1

Po epickom antré sa mohlo začať to najdôležitejšie. Hľadanie vhodného miesta na stan. Rozhodli sme sa pre miernu strategickú polohu niekde na pol ceste k stejdžom a tojtojke. Však, čo si budeme hovoriť, ak to na Teba príde a nemáš kam ujsť je to prú**r. A to doslova. Na druhej strane, treba mať po ruke zdroj zábavy a dobrého jedla.

Ako odvážna junoská skautka pasovaná priamo vodcom našej, dobrodružnej jazdy som slávnostne pomohla rozložiť plášť stanu, podržať kostru pri jeho stavaní (pri tomto akte som v šatách stihla epicky spadnúť zadkom do bodliakov, ktoré sme následne oberali). Svoje skautské pôsobenie som ukončila zabitím cca. 4 kolíkov do zeme a nasledovala vytúžená odmena v podobe sladkého bozku a vychladeného nealkoholického piva. Keďže sme mali za sebou pomerne dlhú cestu nasledovalo jedlo. V teple nám príliš nechutilo takže nám stačili holandské hranolky a dobiť svoje, ale aj mobilné baterky sme šli do Orange zóny. Okrem relaxu, baru a tieňa tu bol dostatok priestoru a krásny výhľad. Rovnako aj stolný futbal a hokej, ale k tomuto sa ešte dostaneme.

Samozrejme fotka pri nápise musí byť 🙂

Počas prvého dňa sme okrem koncertov stihli nazrieť do stánku Panta Rhei, kde bol príjemný chládok a kopa super kníh. Ako správna „hipsta dvojka“ sme si museli dať aj poriadne kafčo a raw koláčik. Stihla som aj súťažnú fotku o operáciu očí ktorú usporiadala klinika NeoVízia. Nápad pochádzal od môjho muža a tak konzumujem v začiatku festivalu nie len jedlo ale aj svetelnú inštaláciu stromu :). Držte mi palce v piatok sa všetko rozhodne. Fotku máte v článku o kúsok vyššie. Omrkla som aj najnovšie dizajnérke kúsky v markete. V jednom zo stánkov sa to začalo

Nevinne vyzerajúca hracia plocha, jedna bránka v strede a v každom rohu gumička. Princíp je  puk odraziť od gumičky a trafiť do fakt malej dierky. A jasné, že doteraz neviem, ako sa táto hra volá. Ak to viete napíšte mi to prosím do komentáru. Kedže sú všetky športy a hry moja smrť jasné, že som zo začiatku bola asi tak šikovná ako jednorožec na kolobežke až v tom…

Nejako mi to môj muž vysvetlil a mne sa začalo, že brutálne dariť. Tu je vhodné poznamenať, že som strašne sútaživá a on tiež takže prehra aj výhra sú poriadne emocionálne podfarbené. Bolo to každopádne pre obe strany vtipné a nezabudnite, že hra je hlavne o zábave takže ak prehráte fakt sa nič nedeje :).

A spoločná nemohla chýbať rovno z výsky 🙂

Následne nás čakala večera ja som si dala Indickú kuchyňu, ktorá ma poriadne vyštípala a mala o čosi dlhšie dozvuky než som počítala. Večer nás okrem krásneho západu Slnka čakal chill a dva epické koncerty. GRAPE FESTIVAL 2018 priniesol do Piešťan veľké mená ako Walter Schnitzelsson a pre mňa doslova geniálny vrchol noci Kodaline, pri ktorom som sa ale, že na totálku opustila a aj nejaká slza kvapla kedže sa vybavilo pár spomienok. Nuž, my ženy sme občas ako bábky porcelánu.

Bolo to divoké a emocionálne nie len vďaka tancujúcej slečne v červenom tričku. Tá rovno vedľa repráku spolu s chalanom strúhla také kreácie, že sme sa celú dobu pučili od smiechu :). Celá show bola doplnemá o skvelé záverečné komfety a emócie nás čakali aj o pár hodín neksôr. A nie neboli to ani pavúčiky, ani mravce. Všetko sa začalo uprostred noci. Jeden čávo sa rozhodol, že chce vykonať potrebu vedľa nášho stanu. Všetko treba brať s humorom ale samozrejme, že ak je toaleta od Vás pár krokov je to trochu cez čiaru…

Heeeej sme tu a usmievame sa na svet 🙂

Ja som sa po tomto „incidentne“ smala ešte 15 minút a ešte dlhšie po tom, ako sa nám chalan snažil dostať do stanu, lebo si ho poplietol. Môj muž ho stihol taktne ale intenzívne vyhnať a chlapec v diaľke skonštatoval pre mňa nezabudniteľnú vetu (doplnil ju východniarsky prízvuk): „Kokos, ten týpek bol normálne agresívny padajme odtiaľto do…“ Takto sa zakončil náš deň číslo jedna a my sme si ani nevšimi, že sa vlastne už prehupol do druhého.

Dôležité linky GRAPE FESTIVAL 2018: 

Web GRAPE FESTIVALU 2018:

http://www.grapefestival.sk 

Facebook GRAPE FESTIVALU:  

https://www.facebook.com/grapefest/

Instagram GRAPE FESTIVALU:

https://www.instagram.com/grape_festival/?hl=cs

Facebook NeoVízia – očná klinika: 

https://www.facebook.com/NeoViziaBratislava/

 

Pokračovanie už zajtra! 

Sociálne siete: 

Facebook 

Instagram 

Twitter 

Dobiehane spolu playlisty takže momentálne ten za Apríl 2018 :). A je dosť na hlavu :). 

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply