0
Cestovanie a lifestyle

„GRAPE FESTIVAL 2018“ (FESTIVAL DIARY – DAY 2)

Kto by pár rokov dozadu povedal, že niekto, ako ja sa odhodlá ísť na festival. A dokonca do stanu medzi všetky pavúky, chrobáčiky s rizikom nechcenej inhalácie jednej nemenovanej rastlinky ;). A tento článok nebude len o GRAPE FESTIVAL 2018, ale tak trochu aj o načich predsudkoch, ktoré nám často bránia robiť skvelé veci a celkovo sa posúvať vpred. Ako mi pár mesiacov dozadu povedal jeden môj priateľ. „Ak si dokázala urobiť v živote takto radikálnu zmenu je to ukážka Tvojej ozajstnej zrelosti.“ Preto sa snažím, čo najviac vychádzať zo svojej komfortnej zóny. Prečítajte si pokračovanie prvého dielu :-).

FESTIVAL DIARY – DAY 2

GRAPE FESTIVAL 2018 štartuje deň číslo dva a moje prerušované a mierne iracionálne snenie sa končí snom o šťavnatom donute. Už včera som videla stánok La Donuteria a asi sa mi túžba po tomto zákusku premietla do môjho podvedomia. Dodám, že celú noc pršalo a v našom stane sa neocitla ani kvapka (Mám pocit, že Boh mi môjho praktického muža vybral zámerne kedže je dosť prevdepodobné, že ak by som stan stavala ja je to skôr plavba parníkom než spanie  :-)). V momente si uvedomujm, že to mohol byť dokonalý spánok keby okolo nebola poriadna divočina. Trochu ma bolia kríže, krk a ruky. Je mi jasné, že muž sa mi bude zas smiať, lebo som sa tešila, že rovná podložka je super na chrbát. Okrem toho sa vo mne začína párty. A ešte k tomu indická.

Stále nosím „ružové okuliare“ 🙂

Samozrejme, že nastal scenár o pár riadkov vyšie. Muž ma stihol zotrieť po prerozprávaní sna takto: Láska, však si nemusíš vymýšľať hlúposti tie donuty by sme aj tak kúpili. Fajn, tak rannú romantiku a lá Harvey máme za sebou o inej na tomto mieste nemôže byť ani reči. Mne nezostalo nič iné než skonštatovať, že táto úvaha sa na mňa celkom dosť podobá a zmieriť sa s faktom, že spať asi už nebudeme tak reku poďme si umyť zuby. Po vylezení zo stanu nás s úsmevom a pozdravom do nového dňa uvíta týpek, ktorého meno z noci už samozrejme poznáme a pokračuje vo svojom after párty stave :-).

Už je to túúú už je to túúúú. Kto pozná seriál Dva a pol chlapa asi vie o čo ide. Celú dobu som si to spievala ani nevedno prečo a potom ešte moju rap improvizáciu „Píšťany súúú život môj…“ Za sprevodu spevu, východu Slnka a zápachu z tojtojky nevediac, čo ma čaká blížim sa do najväčšej zbierky pľuvancov zo zubnej pasty akú som v živote videla. Ak zvládnete umývanie zubov vonku bez toho, že si do toho moderného umenia namočíte vlasy gratulujem. Ja som to prekvapivo  dala :-).

Jeden úsmev prosím 🙂

GRAPE FESTIVAL 2018 je hlavne jedna veľká párty nasledujú raňajky, ako zo socialistického zájazdu a chýbajú nám len sandále (ponožky máme). Dávame si paštiku (ja svoju obľúbenú zleleninovú) a chleba. Môj žalúdok stále žije svoj vlastný život a ja verím, že celozrnný chleb ho ešte viac poženie k lepšiemu výkonu. Po jedle trochu upraceme stan a prejdeme sa na druhú stranu areálu, kde je spása celého festu. Keramické talety. Som strašne slobodná duša, ale je čas ukončiť to indické techno v mojom bruchu. Po jasnej prehre boja na jednom fronte ja vs. exotika nás čaká fronta na kávu a ja si vo vlastnom záujme doprajem bylinkový čaj nech som ready na Silné reči.

Žalúdok mi evidentne ďakuje za čaj a po dobrej káve a prvom donute je čas na trochu ostrého humoru. V stane je to hlava na hlave. Viac ľudí sa nahrnie v momente, keď sa spustí letný dážď.

Silné reči som pár krát videla spolu s formátom od Jána Gorduliča v jednej nemenovanej televízií. Zhruba viem, čo čakať, ale som pripravená aj na chvíle, keď sa všetci budú smiať a ja si budem pripadať ako mimozemšťan. Ak mám Silné reči zhodnotiť bolo tam celkom dosť fajn humoru čerpajúceho z aktuálnej situácie doma či vo svete. Strašne milujem ironické a sarkastické narážky. Stále si však myslím, že nie som ich cieľová skupina. Radšej si, teda nechám Sajfu ;).

Humor si spríjemňujeme drinkom. Včera som sa stihla naučiť aj kalčeto a stolný hokej. To prvé dnes bude mať ešte svoj príbeh. To druhé som sa naučila rýchlosťou blesku a môj muž má za sebou už niekoľko porážok. Ako sa hovorí šťastena vie byť veľmi vrtkavá a ja v tomto momente ani len netuším, že sa rozhodla ma opustiť. Kto vie možno sa v noci tiež budila zo spánku a povedala si, že zájde k niekomu u koho sa lepšie vyspí.

Po letnom daždi objavujeme výstavu moderného umenia uprostred  prírody. Jednalo sa o svetelno-zrkadlovú inštaláciu a autor sa smažil poukázať na dnešnú uponáhľanú dobu. Ja som len skonštatovala, že je to celkom zvláštne. Aj napriek dažďu máme chuť na niečo studené, a tak sa začína hľadanie zmrzliny. Našli sme celkom krátky rad (nenechajte sa takto oblafnúúúť!). Jednalo sa o Thajskú zmrzlinu, ktorá je zmesou kokosového mlieka a nejakej príchute, ako napríklad banánu. Tato zmes sa rovnomerne rozotrie na plech. Na jeho spodnej strane je chladenie a pomocou špachtle sa naroluje. Úprimne bola to najzdravšia/najlepšia zmrzlina akú som doteraz mala a stála za hodinu nášho času.

Medzi časom sa dostávame na Veľkú Piešťanskú.  Jedná sa o najoriginálnejšie skoky cez prekážky. Stačí sa prihlásiť a vybrať si dreveného koníka, na ktorom odsúťažíte pretek. Po ochladení sa chystáme na masáž. Čaká nás však sklamanie. Všetko je do desiatej večer obsadené a masáž je na objednávku. Neskôr si ma našlo niekoľko porážok vo včera spomínanej hre. Keďže dobré jedlo vždy zlepší náladu, priateľ stojí v rade na bezlepkové dobroty a ja hľadám niečo slané. Halušky, na ktoré som sa tešila sú doteraz to nahoršie čo som jedla. Zvláštne cesto v ktorom z neznámeho dôvodu cítim rascu a skôr smotana než syr. Inak bolo jedlo doslova úžasné. Asi som naozaj mala ísť na tie majstrovské halušky a počkať v dlhšom rade.

Ani počas druhého dňa nehrozila nuda ale začínalo nám byť smutno, že sa všetko končí.

Náladu zmení finále vyššie spomínaného konského preteku. Po zábave nasleduje trochu vzdelania v podobe cestovateľskej prednášky. Počas relaxu na terase dobíjame energiu, počúvame koncerty a mňa znova čaká nakoľko prehier v stolnom hokeji. Ja som na pokraji zúfalstva a môj muž si to evidentne užíva. Do toho všetkého sa k nám  pridá neznámy chalan a počíta nám skóre. Zasa vyhrávam a situácia sa otočí proti mne. Chalan sa nás opýta či nechceme hrať s ním a jeho kamarátom stolný futbal. A je to tu sme úplne hlboko v…. háji. Jasné, že sa nakoniec dám ukecať. Muž mi dá rýchle školenie a mne to neskutočne nejde. Súper sa zabáva ja sa po chvíľke do  toho mierne dostanem a párkrát  dám bod alebo asistujem. Nakoniec hlavne zásluhou mojej nešikovnosti a nedostatku praxe prehráme dve kolá.

Muž si o pár metrov našiel skupinu, ktorá hľadá už len jedného hráča. Na moje šťastie sa iba prizerám a užívam si nápoj s koncertom. Znova ma dostáva ten pocit slobody a premýšľam, že by som mala viac skúšať nové veci. Trochu sa ponáram do svojich myšlienok a uvedomujem si, že nás často ovládajú predsudky. Nechcela som ísť na festival, lebo som sa bála niečoho negatívneho a pritom som si po veľmi dlhej dobe emočne oddýchla.

Jediné, čo ma mrzí je, že som neprekonala svoj strach a nešla som hore na posledný stoh slamy. Preto si myslím, že netreba nechať strach a predsudky zvíťaziť. Našťastie ja svoj strach budem môcť prekonať zasa o rok. A verte, že to bude prvá vec, ktorú urobímDnes nás už čaká len spánok. Je paradoxne kratší ako včera, ale menej nás počas neho ruší okolie.

Ráno sa však náš sused rozhodne, že si dá dvojhodinové, rapové vystúpenie. Začína ho o 05:30 a o 6:45 to vzdávame. Jeho otázka prečo ešte nespíme je pre môjho muža výzva na sarkastickú odpoveď. Nás čaká ranná hygiena a cestou na raňajky stretávame dve skupiny, ktoré zjavne majú stále poriadne veľkú párty. Moje ráno začínam sladko. Dávam si palacinky a vodu, pretože ma sprevádza bolesť hlavy. Po príchode do stanového mestečka naše okolie spí a my upratujeme stan a všetko skladáme. Na ploche po nás zostalo len uležané miesto a v hlave kopa spomienok. Všetko s humorom ukončujeme v kyvadlovej doprave a v Piešťanoch u rodiny si doprajeme ďalšie príjemné raňajky :).

Záverom

Chcem poslať veľké objatie mojej láske za to, že som mohla prežiť tento zážitok. Vám znovu odkázať, že život si treba užívať na plné obrátky. Nie je to len práca a stres ale ide hlavne o zážitky na ktoré budeme v staršom veku spomínať. Nenechajte aby Vaše predsudky a strach boli brzda v rozlete.

Kristen

Dôležité linky GRAPE FESTIVAL 2018: 

Web GRAPE FESTIVALU 2018:

http://www.grapefestival.sk 

Facebook GRAPE FESTIVALU:  

https://www.facebook.com/grapefest/

Instagram GRAPE FESTIVALU:

https://www.instagram.com/grape_festival/i?hl=cs

Sociálne siete: 

Facebook 

Instagram 

Twitter 

 

Dobiehane spolu playlisty takže momentálne ten za Apríl 2018 :). A je dosť na hlavu :). 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply