0
Zdravie a fitness

7 klišé, ktoré vás odrádzajú od cvičenia vo fitness centre

Fitness centrum je pre mnoho ľudí miestom, ktoré v nich doslova spôsobuje paniku, strach a potničky na čele. Pre mnoho ľudí je to miesto, ktoré ani nikdy neuvidia lebo majú predsudky či strach. Fitko je príliš drahé, hlučné a smradľavé. Kde je však realita? Je cvičenie vo fitness centre naozaj drahé? Bude do vás tréner „strkať“ rôzne prášky? Je fitko naozaj, tak prekliate miesto, alebo sú to len vaše predsudky a výhovorky, aby ste tam nemuseli chodiť? Prečítajte si 7 klišé, ktoré  vás odrádzajú od cvičenia vo fitness centre.

1. Cvičenie vo fitness centre je drahé

No, vec sa má tak, že záleží od toho, čo od cvičenia chcete. Ak máte už nejaké skúsenosti alebo si trúfate ísť do fitka „na vlastnú päsť“ tak jednorazový vstup sa pohybuje zhruba od 5 eur. Dobré riešenie je aj Multisport karta, ktorú má v dnešnej dobe ako benefit mnoho zamestnávateľov. A povedzme si úprimne. Koľko mesačne miniete za kávičky a magazíny?

2. Všetci tam na mňa budú pozerať

Ak idete prvýkrát na neznáme miesto je jasné, že cítite nervozitu a niekedy dokonca neistotu. Je to úplne bežný pocit, ktorý má každý človek. Vo väčšine fitness centier je komunita veľmi priateľská a recepcia väčšinou zistí, že ste tam nováčik a fitkom vás prevedie. To, že na vás niekto bežne pozrie je úplne normálne a je to, buď preto, že vás nepozná, alebo ho niečím zaujmete. Je úplná hlúposť, že vás niekto kto cvičí bude pozorovať – ten si hľadí svoje.

3. Vo fitness centre to smrdí a určite v sprche chytím pleseň na nohy

Ach, jaj. Aj toto mi niekto povedal a v tom momente som nevedela, že či je to len výhovorka, ktorou si človek ospravedlňuje svoju vlastnú lenivosť – alebo to fakt myslí vážne? V naozaj dobrom fitness centre sa priebežne upratuje, čo je samozrejme v záujme majiteľa – inak mu to klientela dá pocítiť. Ďalšia vec je, že akékoľvek nedostatky sa dajú nahlásiť na recepciu, ktorá má vo fitness centre – takéto kozmetické nedostky na starosť. Ak dostaneš pleseň na nohy, nie je to problém fitka, ale nezodpovedného jednotlivca. A samozrejme, že v každom dobrom fitku je klimatizácia a občas to tam nevonia ako čerstvo oprané oblečenie vzhľadom na to, že sa tam ľudia potia :).

 

 

4. Nebudem vedieť ovládať všetky stroje, ktoré vo fitness centre sú

Áno.  Je pravdepodobné, že na začiatok nebudeš poznať všetky stroje, ktoré sa vo fitness centre nachádzajú, ale vždy je na nich etiketa, kde je zobrazené, ako sa stroj používa a aké partie posilňuje. V každom centre je vždy aj tréner, ktorý, keď vidí, že niečo nevieš sám za tebou dobehne a vysvetlí ti, čo – ako funguje.

5. Všetci vo fitness centre majú formu a o mne si budú myslieť, že som tučko

Máte pocit, že všetci sme sa narodili s dokonalou postavou? Každý z nás má iné telo a štartovaciu čiaru, na ktorej začína a nikto nemá 90-60-90 a netušíte akú cestu má za sebou. Tak prestaňte myslieť na to, že kto – ako vyzerá a určite si svoj vlastný cieľ, za ktorým pôjdete, aby aj tehličky boli. 🙂

6. Tréner mi bude stále hovoriť, aby som užíval nejaké prášky

Správny tréner sa opýta, ako jete a po prípade vám poradí vitamíny či suplementáciu, ktorá pri cvičení pomôže  zregenerovať svaly, či doplní chýbajúce vitamíny. Ak ponúka niečo nevhodné, tak od neho ruky preč!

7. Hanbím sa opýtať v prípade, že niečomu nerozumiem
Fakt? A chcete vedieť, ako si pomôcť, aby vaše telo správne fungovalo? Tak sa pýtajte!01

Posledné video na YouTube: 

Moje dalšie pladformy a kontakty:

Cvičím vo fitness centre 
FitNation.sk, ktoré nájdete v Bratislave. Ak to chcete skúsuť tiež, tak neváhajte a skúste prvé cvičenie s osobným trenerom zdarma a posilni telo i imunitu. Na ich IGTV zatiaľ nájdeš cviky, ktoré si môžeš skúsiť doma.
Youtube:
 Kristen Diary

Facebook: Kristen Diary 

Instagram: kristendiary

Twitter: Kristen_Diary

Spotify playlisty: kristendiary

E-mail:  kontakt@kristendiary.com

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply