0
Zdravie a fitness

„Fitness denník vol. 2: Varovania (Druhá časť)“

 November mi, uletel ako voda a ja som dúfala, že sa stane Vianočný zázrak. Nevedela som či si viac želám, aby som mohla zostať v práci alebo to, že už nechcem závraty a tie strašné bolesti. Som prakticky obmedzená len na jeden režim. V prípade ak sa cítim lepšie som schopná ísť na malú prechádzku. Ak nie je to nákup v neďalekých potravinách kam mi stačí pár zastávok električkou. Takto prežijem celý December bez toho, aby som tušila, že dostanem od „toho hore“ nečakané varovania.

 

Systematická príprava na niečo nové…

V tom čase sa systematicky snažím svoju myseľ presvedčiť, že sa všetko obráti na dobré. Totálne som si zakázala podliehať panike. Spustila som veľkú pátraciu akciu a pod vplyvom všetkých legálnych drog z lekárne som začala makať na tom, aby som na začiatku roka mala job. Lenže hľadanie práce mesiac pred Vianocami je horšie, ako ubehnúť maratón bez tréningu. Aj napriek maximálne organizovanému harmonogramu cítim, že moje telo je na tom stále horšie a dostávam ďalšie varovania. Prestavajú zaberať prášky od bolesti a ja si pomaly chytám plán B.

Chvíle veselosti

  Chvíle samoty si v tomto období spestrujem na internetovej zoznamke. Skúste ma v tomto momente nesúdiť. Ak by bol ktokoľvek z Vás zavretý doma a mal bolesti snažil by sa urobiť čokoľvek pre chvíľu zábavy. Musím priznať, že som nemohla spraviť nič lepšie. Jednak mi tieto chvíle poskytujú brutálny obraz o tom aká rôznorodá vzorka mužov chodí po svete. Ďalšia  vec je to, že postupom času zisťujem, že prostredníctvom internetu človek okolo seba dokáže urobiť veľký marketing.

Vždy, keď som niekomu napísala, že som blogerka dokázal tento fakt využiť vo svoj prospech, aby si získal moju pozornosť. Akurát, že ja som v tom čase hľadala niekoho na vtipné a zároveň plodné debaty o živote. A tak mi do života prišiel jeden človek, ktorý mi zlepšil dni bez toho, aby to sám tušil. Na rozdiel od pochlebovačov mi ponúka pomoc a to aj napriek tomu, že ma nepozná. O ňom sa však rozpíšem v nasledujúcej časti.

„Staro-nové priateľstvá“

Aj napriek tomu, že môj stav sa zhoršuje rozhodnem sa nakopnúť svoj sociálny život. Dohodnem si stretnutie s jedným z mojich anjelov. To sa však uskutoční až po Vianociach. Tento človek ma bude v najbližších mesiacoch držať nad vodou (ja to však ešte netuším) a bude pre mňa veľká motivácia. Keďže vidím, že s mojím telom to bude na dlhé trate snažím sa vyriešiť zrušenie členstva vo fitness centre. Počas tohoto procesu zisťujem, že fajn ľudia naozaj existujú. V tom všetkom sa snažím udržať staro-nové priateľstvá.

 

Oporou je mi mnoho ľudí, čo ešte len spoznám, ale aj napríklad kamarátka Janka. Párkrát ma nenápadne pozve na obed a trávim s ňou veľa času. Náladu mi urobia aj jej deti. Pár dni mi je fajn. Podľahnem tomu pocitu a idem si zabehať. Aká chyba.

Po pár minútach dostanem ďalšie varovanie v podobe závratu. Po dlhom spánku sa nakopnem výzdobou bytu a pár dní na to idem vyzdvihnúť tajného Santu pre svojho už ex šéfa. Viete toto mi v tom čase urobilo veľkú radosť. Strašne som chcela, aby som pre neho mohla vybrať darček. Bol mi skutočná opora a nebol to len šéf v práci. Kontakt s predošlým svetom mi pomáha zabúdať na to, že sa necítim dobre, a to nie len po fyzickej stránke. Aj napriek všetkému ma do konca roku 2017 čaká mnoho príjemného a ja si v tom čase neuvedomujem, že karta sa už obracia na dobré. Budem však opúšťať ľudí a miesta, ktoré najviac milujem. Keby som to vtedy tušila tak…

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply