0
Z filmu a kníh

Mission: Impossible – Fallout (Film mojím pohľadom)

Ethan Hunt (Tom Cruise) sa opäť vracia na plátna kín. Znovu ho čaká ďalšia neuskutočniteľná misia. Tento krát trochu iná ako tie predchádzajúce. Od začiatku augusta je v kinách Mission: Impossible – Fallout. Splní naše očakávania? Posunul sa o stupienok vyššie oproti poslednému dielu? Dozviete sa v recenzií na Mission: Impossible – Fallout. Urobte si pohodlie a začítajte sa do do najnovšej recenzie.

Pár slov na úvod

Film Mission: Impossible – Fallout bol pre mňa skôr povinná jazda. Od začiatku túto sériu vnímam skôr ako film na oddych než plnohodnotné akčné sústo. Dokonca som pred filmom stihla poznamenať: „Už sa teším, že tento film budem môcť poriadne kritizovať“. Ako sa hovorí: Nehovor hop pokiaľ si nepozrieš Mission: Impossible – Fallout: Na film idem, teda zo zvedavosti a uvažujem dokedy vlastne táto nekonečná séria potrvá. Zrejme až do momentu než Tom Cruise nestratí obratnosť, odvahu a nápady.

Poďme na to!

Na úvod treba podotknúť, že nie je podstatné vidieť všetky predošlé časti (ja som skoro všetky priebežne videla v televízií). Nič v deji nejako extra nenadväzuje a to čo je podstatné sa počas filmu spätne pripomenie. Čo od tohto filmu teda očakávať v praxi? Dovolím si prepožičať citát môjho kamaráta z Instagramu po vzhliadnutí filmu: „Mission: Impossible – Fallout bolo tam všetko.“ Popravde toto jeho stručné a presné hodnotenie ma ešte viac podnietilo ísť na tento film. Karol je sám filmár a píše recenzie takže jeho názory na filmy u mňa dosť zavážia.

O filme + môj dojem

Film otvára úvodná zápletka. Hlavná postava zlyhala v svojej misií a jeho vinou sú ohrozené viaceré svetové veľkomestá. Preto sa rozhodne, že len on dokáže túto situáciu zachrániť. Táto úloha však nepôjde len tak. Nepôjde o záchranu ľudstva, ale aj jeho priateľov.

Film je z môjho pohľadu skôr  „akčák“ než špionážna vec, ale nechýbajú samozrejme rôzne technologické hračky. Film diváka udržiava v strehu najmä vďaka tomu, že tak celkom netušíte kto stojí na správnej strane. Počas deja Vám scenár naservíruje niekoľko prekvapení (niektoré občas trochu predvídateľné) všetko striedajú akčné scény Toma Cruisa, ktoré samozrejme občas popierajú gravitačné zákony a logiku.  Všetko, ale k filmu patrí a Tom aj napriek svojmu veku (absolútne som netušila, že má toľko!) všetko hravo zvláda. Pán Tom má 56 a všetky kaskadérske kúsky si opäť vychutnáva sám.

Počas natáčania dochádza aj k nehode. Tom si počas skákania vyvrtol členok a čakala ho niekoľkomesačná liečba. Záber nakoniec zostáva vo filme pre jeho vierohodnosť. Zaujímavé je, že herec skočil padákom v priebehu makrúcania cez 100x a nakoniec uvidíme 3 scény.

https://www.youtube.com/watch?v=Hzhb3Su8TAE

Pri Mission: Impossible – Fallout je potrebné vyzdvihnúť geniálny strih a kameru. Strih Vám občas spôsobuje aj menšie krútenie žalúdka. Po čase si Vás akčnosť filmu tak podmaní, že to prestanete vnímať.

Záverom

Mission: Impossible – Fallout ponúka všetko, čo fanúšik tejto legendárnej série očakáva a možno aj niečo viac. Kaskadérske kúsky v podaní Toma Cruisa. Maximálnu kvalitu strihu a obrazu, humor či lásku. Jedná sa o film kvalitatívne prislúchajúci filmu strieborného plátna. Niektoré akčné scény popierajú logiku a gravitáciu. Naopak scenérie na krásnu krajinu občas berú dych. Či už ste fanúšik alebo nie tento film stojí za Vašu pozornosť.

Moje hodnotenie

8,3 z 10

+ kaskadérske kúsky si Tom Cruise aj napriek veku stále rieši sám

+ neskutočne zostirihané aj napriek tomu, že film sa strihal necelé tri týždne pred premiérou

+ veľmi pekné zábery na krajinu a mesto

+ akčnosť sa vo filme napriek pomalšiemu začiatku stupňuje a dej udržiava diváka v napätí

+ celková kvalita filmu (obraz, zvuk, hodba…)

– kaskadérske kúsky občas popierajú gravitáciu/logiku

– ak sa na to príliš zameriate uvedomíte si, že niektoré repliky pôspbia hračkársky

– SPOILER! Naozaj sa na tej skale to lano posunulo 3x?

Aktuálne premietanie Bratislava – Slovensko:

Aktuálne premietanie Praha CZ dnes až streda:

Dnes:

Praha zajtra:

Praha streda 29.82018

Hudba k filmu Mission: Impossible – Fallout na Spotify: 

Moje sociálne siete: 

Facebook 

Instagram 

Twitter 

Email: kontakt@kristendiary.com

Playlist podľa Kristen na KVĚTEN/Máj 2018

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply