0
Motivácia

„Moje ciele na rok 2019“

Nemám rada klišé. Preto si už nejakú dobu na začiatku roka nedávam predsavzatia, ale rovno ciele. Pretože tie sa plnia oveľa lepšie je potrebné ich plniť postupne a systematicky. Uvediem príklad. Sedíte frustrovane na gauči dojedáte vanilkový rožok číslo 500 a poviete si. Začnem cvičiť. To je síce fajn, ale stále je to len veta vypustená kamsi do vzduchu. Predsavzatie stojí za prd. Dajte si cieľ. Ja Vám predstavujem tie svoje na rok 2019.

Byť lepší človek

Možno tento cieľ znie zvláštne. Ale riedim sa heslom, že každú minútu môžeme byť v niečom lepší. U mňa je tento cieľ veľmi špecifická záležitosť. Chcem sa posunúť ďalej v komunikácií s priateľmi (tráviť s nimi viac času), venovať viac času svojej rodine a upevňovať vzťahy k lepšiemu. Byť k ľudom láskavejšia a venovať  sa charite viac než doteraz. Ako človek mám nejaké rezervy. Máme ich všetci a je fajn ak si ich dokážeme priznať. Mať cieľ byť lepší lej vlastne ten najlepší cieľ.

Byť produktívnejšia

V roku 2018 som zistila, že mám veľký problém usporiadať si čas. Vedela som, že toto v novom roku chcem zlepšiť. Žiadnu tvorivú činnosť nemôžete robiť donútene. Je to hlúposť, lebo Váš sledovateľ to bude cítiť. Či si to priznáte alebo nie je to tak. Rozhodla som sa, teda tvoriť oveľa viac. Vždy som k blogu pristupovala ako k práci. Práca musí byť konzistentná a musíš do nej dať maximum. Pri akejkoľvek tvorbe však do toho musíte dať srdce.

Všetko si od začiatku roka pekne plánujem pomáha mi v tom aj plánovač od blogeriek A cup of style. Rovnako druhým rokom, aj ich Motivačný diár. O plánovaní sa chytám napísať samostatný článok. Zatiaľ pridávam link na plánovač a diár. Možno pomôžu aj Vám. Tento rok je môj cieľ nie len prinášať Vám kvalitný obsah, ale spustiť aj dve nové platformy. Verím, že to pre mnoho z Vás bude príjemné oživenie ale zároveň sem pretiahne aj niekoho nového :).Zároveň chcem zlepšiť schopnosti súvisiace s mojím (zatiaľ koníčkom). Zlepšiť techniku písania, naučiť sa viac vo WordPress a preskúmať napríklad grafiku.

Plánovač A cup of style:

http://www.acupofstyle.com/2017/12/mesicni-planovac-2018.html

Motivačný diár:

http://shop.acupofstyle.com/papirnictvi/a-cup-of-style-motivacni-diar-2019/

Viac športovať

Od leta 2018 chodím do fitness centra FIT UP – Staré Mesto v Bratislave. Trénuje ma tréner Marcel Šipkovský. Nájsť si trénera a začať pravidelne cvičiť bolo jedno z najlepších rozhodnutí v minulom roku. Tréner na Vás totiž po celú dobu dáva pozor a pokiaľ mu podrobne všetko opíšete vie presne aké cviky Vám môže dať. Je veľmi fajn, že cvičíte doma, ale v roku 2017 sa mi potvrdilo, že ak cvičíte nesprávne môžete si veľmi ublížiť. Je to drahé? Myslím, že rozhodne nie. Už dávno tréner nestojí stovky eur. A povedzme si úprimne, že mesačne míňame desiatky eur za omnoho menej potrebné veci.

Mne uľahčuje financie Aj MultiSport karta. Prever si či ju aj Ty nemáš u svojho zamestnávateľa alebo, či si niekto zo známych nemôže zriadiť ďalšiu na Teba. Presne takto to mám ja a vstup do fitka mám zdarma a denne môžem ísť napríklad na plávanie alebo masáž. Stačí si preveriť, kde sa karta môže využiť a mesačne ma vďaka nej stojí more športu doslova „pár éčok“.  Môj cieľ je pridať ešte tretí tréning a do fitness centra chodiť aspoň 5x a z toho 3x s trénerom.

V lete a začiatkom jesene som chodila veľmi intenzívne plávať a dosť mi to chýba. Mojím cieľom je od februára sa k plávaniu vrátiť hneď, ako sa mi ustáli zdravie a denný režim.

Viac čítať

Kde sú tie časy, keď som „zhltla“ jednu 700-stranovú knihu za víkend. Zdá sa, že v novom roku sa budem častejšie prechádzať po kníhkupectve. Akosi som zabudla na túto príjemnú  rutinu. Momentálne čítam knihu z vydavateľstva Absint „Nájdem si ťa!“ Verím, že dokonca Januára to dám a budem Vám ju hrdo recenzovať. Môj cieľ je jedna kniha mesačne. Môžete si to dať ako výzvu spolu so mnou.

Nájsť si job snov  

Podľa údajov spoločnosti Trexima Bratislava trávime v práci 40,3 hodín v týždni. Podľa pracovnej agentúry Trenlwalder sme dokonca štvrtou európskou krajinou s najdlhším pracovným časom.

Tento prieskum jednoznačne ukazuje, že Slováci makať vedia, ale zároveň aj poukazuje na fakt, že v práci trávime väčšinu svojho času. Miluješ svoju prácu? Robíš naozaj, čo ťa baví? Dáva ti tvoja práca zmysel? Myslím, že práca sa má zároveň stať poslaním človeka. Pretože najhoršie, čo môže človek urobiť je investovať svoj čas a energiu do práce, ktorá je pre neho utrpením. Preto nerobte to, že vezmete prácu len pre peniaze.

Dajte si čas a investujte ho napríklad do koníčka, čo Vás napĺňa. Popri sa zamerajte na vyhľadanie prác, ktoré chcete naozaj robiť. Pohovory sa síce nebudú sypať, ale verte, že sa počas nich budete cítiť lepšie. Za ten čas choďte na workshopy, stretávajte priateľov, cvičte. Buďte v pohode a verte, že Vás to len posunie bližšie k Vášmu snu. Držím palce!

Veľa, veľa cestovať

Keď vidím  fotky z krásnych destinácií najradšej by sa tam presunula. Ja som v porovnaní s rovesníkmi cestovala fakt málo. Keby som na to mala prostriedky/čas tak okamžite na niekoľko týždňov vyrazím do Vietnamu. Na tento rok som si dala za cieľ skromne Rím, Benátky, Toskánsko a chcela by som sa vrátiť do Barcelony. Ak zvládnem aspoň dve destinácie budem vďačná. Cestovanie nám pridáva odvahu a vzdeláva nás. Dáva nám hlavne nezabudnuteľné zážitky, ktoré nám nikto nevezme.

Poraziť svoje strachy

V súvislosti s cestovaním zažívam ešte jednu bariéru. V minulom roku som prvýkrát letela lietadlom a doteraz tento zážitok považujem za najhorší vo svojom živote. Prvých pár minút som preplakala, pristávanie tiež a uprostred letu ma chytil hysterák, že ja si vstupujem. Je Vám jasné, že sa bojím lietania. K tomu ešte výšok, tmy, uzavretých priestorov, hmyzu a pavúkov. Na tento rok som si stanovila cieľ viac lietať a hlavne to prežiť!

Máš aj ty nejaké ciele na rok 2019? Neboj sa napísať mi do komentára :).

 

 

 

 

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply